Frynta Jízdní kola
Jízdní kola Frynta není žádná finta

Memoriál Oldřicha Máchy Josefov


Jsme pořadatelem a sponzorem závodu horských kol

Termín 20. ročníku MEMORIÁLU OLDŘICHA MÁCHY je neděle 15. 9. 2019 v Josefově

memorial_1.jpg, 8,2kB

Memoriál se jezdí každoročně v záři jako veřejný závod horských kol, nefalšované cross-counrty - XC MTB, v Jaroměři - Josefově. Žádnou licenci nepotřebujete. Technická trať vede areálem pevnosti Josefov a přilehlým parkem, délka okruhu od kategorie kadet (včetně) je 5 km, pro mladší kategorie je okruh kratší a méně náročný.
Startujeme tradičně v neděli, hlavní kategorie výstřelem z historického děla. Start předškoláků v 10.30 hodin.
Přihlášky na místě, nejpozději 15 min před startem jednotlivé kategorie.
Finanční a věcné odměny, průjezd samotnou Pevností Josefov, doprovodný program, občerstvení pro závodníky zdarma.
Podrobný rozpis závodu najdete v propozicích.


Závod je uskutečněn za podpory města Jaroměř a Královéhradeckého kraje.


Mapa trasy

2.jpg, 39kB
3.jpg, 39kB
1.jpg, 42kB
Minižáci a minižákyně Mladší žáci a žákyně Pokračování obou předchozích tras
4.jpg, 40kB
6.jpg, 40kB
5.jpg, 43kB
Hlavní trasa - levá část Hlavní trasa - střed Hlavní trasa - pravá část


20 minut (ne)obyčejného „bajkera“ - návod k použití

Skoro rozhlasová reportáž z Memoriálu Oldricha Máchy
autor: (ne)obyčejný bajker

Memoriál ... je závodem s dlouholetou tradicí, konaný v působivém prostředí Josefovského pevnostního opevnění v části města Jaroměř a přilehlého parku.
Na mnoha místech technická trať prověří zdatnost v ovládání kola a leckde i odvahu ve sjezdech na občas blátivém povrchu.
Šlapavé úseky zase ukáží fyzickou připravenost závodníků a závodnic.
Minimálně jedná prudká stojka i běžecké kvality cyklistů.
Zpestřením je krátký průjezd podzemní částí pevnosti ve světle žárovek.
Start i cíl je situován na dně širokého pevnostního příkopu svíraného z obou stran vysokými zdmi sloužícími jako vítaná tribuna pro diváky a výborné místo pro fotografy.

Zazní rána (jako) z děla a po spurtu a první vracečce, kde ses s někým nesmotal, tě poctivě vyymlíkovaná trasa vystřelí do kratinkýho brdku - stoosmdesátka na trávě a pak mostek, kde to za mokra sakra klouže a lidi padaj jak kuželky - po pěšině prišlápneš - pravá, samý nástupy a trocha motanice a přes protivnej příkop (hlavně aby se to nezašpuntovalo) - kolem tebe trochu těsno a houpáčkem kolem stromu - sjezdem nabereš rychlost, abys vylít na muldu, a už řadíš malou (32), abys to nahoru dal na tom prachu, co tak klouže (snad před tebou nikdo nelehne a nebudeš muset po svejch) - dolů vykroužíš elegantní oblouček a zas nahoru, ale po tý trávě to vůbec nejede! - asi třicet metrů po vršku a padáček bez brzd přes asfalt do mírnýho stoupání na hlavní štráse v parku

- naložíš si co to de, zalehneš a drtíš, abys ty barevný fleky před sebou docvak - ohlídnutí jako kontrola koho si to za sebou vezeš - zaskřípeš zubama, že toho bys tady teda letos nečekal, a pustíš ho, ať si to teda tahá, dyž je tak dobrej, dyť v háku se dá pošetřit, a dneska to bude eště dlouhý - uf, nekonečná šotolinka v parku - před koncem přelezeš utahanýho známýho vod vidění, aby ses v cíli poptal, jak to dneska bolelo - úzkým, lehce kroutivým singlem jen lehce ťukáš do pák - z křoví se vyloupne mlíko (překvápko!), flikuješ zadní - rychle pravá, využít rychlost, ale zapoměls dát malou, nevadí přehazka to zkousne - pustíš to po rozbitejch schodech, co asi jezdil ten voják - ále vidle má aspoň dneska ňákou práci - hlavně netrefit kandelábr a už největší stojka dne, co to nejlepší eliťáci jezděj - no nic, na velkou, kam to de, a pak kolo na rameno jako Frišknecht nebo jako bajker tlačit - nahoře zjistíš, že běhy do vrchu nejsou pro tebe to pravý a popadneš dech, a pak pod sebe nasoukáš i kolo

- chvíli po hřebeni a zas tě posílaj do porostu (stavitel se vyblbnul) - teréní vlny levá, pravá, nahóru, dólu (hlavně neškubnout řetěz), pařezy, kořeny, příkop, všude samý větve co tě škrábou, prostě vopruz - hele hrana, tak jo, pohoda - šup výjezdek, houpavej pocit v žaludku, zařadit si a vylámat to - neupadnout v točce kolek kolíku - pět vteřin oraz - proč tam stojej ty lidi - levá nebo pravá, že voni tu díru vod loňska vykopali - nejseš srab, takže cestou kratší, zato mnohem horší - rána na předek, vidle na doraz - zas hore kopcom, běžet nebo jet? - dneska ses nachodil už dost - na brzdy zas do příkopu, podřadit a krutej výjezd po štěrku (jak tady tahaly ty děla?) - profrčíš tunýlek - chvilka pohody, jump přes kořen a už se těšíš na třešničku,

snad je dole sanita, zdravotník nebo aspoň kněz aby ti dal poslední pomazání - čumilů tady stojí jako vždycky hafo, blesky, nabitý kamery jedou, aby se ti "kamarádi" mohly tlemit za tu mrchu - lehce si přibrzdit a pak jen zadní, abys trefil na pěšinu mezi stromy - zaplať pánbu, že včera nepršelo - plná pravá, radost, žes to dal, a vzápětí šimrání tam dole při zjištění, že to pojedeš eště čtyřikrát - naložit a voroštovat, nahnat ňáký vteřiny co si ztratil ve sjezdech, páč si srab - tenisti na kurtech nevěřícně kroutěj hlavama co se děje - vzhůru po úzký cestičce pro jednoho, co se čím dál víc utahuje - nožičky začínaj bolet, kyselina ve svalech dělá svý - oříšek, zákruta na pětníku na levou v ostrym stoupání, udržet balanc

- povedlo se, asi že je sucho, ale běžet je stejně rychlý, takže no problem - teď už to bude snadný - dát velkou, dupat a prokličkovat mezi stromy a taky se trochu vydejchat po tom výšlapu - vracečka a směr cíl po panelech, teda vlastně do dalšího kola, no super - tady dokáže letět kdo je nadřenej - a už tě vítá zdálky pohled na zamlíkovanou vopičárnu v příkopu - v plný rychlosti se nevejdeš a skoro strhneš pásku, ale příště si líp nadjedeš - průjezd cílovou bránou do dalšího a hlásej tvý méno a pořadí v kategorii - defilé před fanoušky a hurá málem přes řídítka nebo o zeď do katakomb, kurňa nic nevidim! - nic pro klaustrofobiky a ty, co neuměj zatočit na metru do pravýho úhlu (eště že sem si je zkrátil) - hurá světlo - a zasejc do kopce - šajze, snad to dneska přežiješ! 

Výsledky a fotografie proběhlých memoriálů

Pokud máte fotografie, které zde nejsou, pošlete fotky nebo odkaz na galerii. Pokud znáte autory fotografií, písněte taky. Díky:-).

Od roku 2006 zpracovává výsledky T-base.cz
Od roku 2002 až do 2005 zpracovával výsledky server Direction.cz

Přehled výsledků od 1. ročníku (rok 1998) do roku 9. ročníku (rok 2006) v prehled_hist.pdf (102 kB).

 

Sdílet


facebook.png, 2,5kB linkedin.png, 2,6kB twitter.png, 2,6kB Share on Google+
rss_32.png, 2,3kB sitemap_32.png, 2,3kB
kniha_32.png, 4,1kB